Outsiders en Brennan Heart krijgen in 2027 alsnog de kans om hun bijzondere shows op de RED van Defqon.1 neer te zetten. Beide artiesten zouden afgelopen editie een belangrijke rol spelen op de mainstage, maar zagen hun maandenlange voorbereidingen door de vroegtijdige afgelasting in het water vallen. Tijdens The Kick-Off is zojuist bekendgemaakt dat Outsiders terugkeert voor de Opening Ceremony en Brennan Heart opnieuw The Spotlight krijgt.
LEES OOK: Defqon.1 onthult thema voor 2027: The Deepening
Brennan Heart krijgt tweede kans voor The Spotlight
The Spotlight is één van de meest bijzondere momenten op de RED. Q-dance werkt hiervoor nauw samen met een artiest om een show te creëren die verder gaat dan een reguliere set. Lasers, licht, pyro en muziek komen samen in een volledig op de artiest afgestemde show. In 2026 was die eer weggelegd voor Brennan Heart. De hardstyle-icoon werkte maandenlang aan zijn eigen Spotlight, maar zag de show door de vroegtijdige afgelasting van Defqon.1 uiteindelijk nooit werkelijkheid worden.
“Het was echt een achtbaan,” blikt hij terug. “Er zat ook een emotionele verbondenheid en een heel creatief proces achter. Als je eenmaal in zo’n creatieve achtbaan zit, blijf je steeds meer geven. Dan denk je: dit is vet, laten we hier nog iets aan toevoegen, laten we een zanger uitnodigen. Het doet nog steeds pijn.”
Enkele weken na de afgelasting volgde vanuit Q-dance een nieuw gesprek. “Ze vroegen: ‘Sta je ervoor open om The Spotlight in 2027 te doen?’ En ik dacht meteen: ja, laten we het doen!”
Daarmee krijgt Brennan Heart opnieuw de ruimte om een volledige Spotlight te ontwikkelen. Eén ding staat daarbij al vast: het oorspronkelijke concept uit 2026 komt niet alsnog één-op-één op de RED terecht. “Alles wat we hadden bedacht, was voor dat moment, in die tijd. Het wordt absoluut geen copy-paste naar het nieuwe jaar,” legt hij uit. “Wat je in 2027 gaat zien? Absoluut niet de set die ik voor de editie van 2026 in gedachten had, maar iets wat de fans zal verrassen en tegelijkertijd typisch Brennan Heart is.”

Outsiders opent de RED tijdens de Opening Ceremony
Voor Outsiders is het vrijdag 25 juni eindelijk zover. Hij krijgt opnieuw de eer om de Opening Ceremony op de RED te verzorgen: het traditionele moment waarop duizenden Warriors naar de mainstage trekken om het imposante ontwerp voor het eerst met eigen ogen te aanschouwen.
Precies die eer kreeg Outsiders ook voor Defqon.1 2026. Maanden aan voorbereiding gingen vooraf aan zijn speciale show, maar door de afgelasting kwam het nooit tot dat moment. Q-dance heeft hem nu opnieuw het vertrouwen gegeven om de vrijdag op de RED te openen. “Zoals de meesten van jullie weten, kreeg ik vorig jaar de eer om de Opening Ceremony op de RED te verzorgen. We weten allemaal wat er is gebeurd, daar hoeven we het niet meer over te hebben,” vertelt Outsiders. “Ik ben ontzettend blij en trots dat ik kan aankondigen dat ik in 2027 opnieuw diezelfde show mag verzorgen.”
Helemaal hetzelfde wordt de show overigens niet. “Er zaten maanden en maanden aan voorbereiding in die show, dus al dat harde werk is niet voor niets geweest. Natuurlijk ga ik ook nieuwe dingen doen en opnieuw gaan er maanden aan voorbereiding in zitten.”
Defqon.1 2027 – The Deepening
Defqon.1 2027 vindt plaats van donderdag 24 tot en met zondag 27 juni op de Holy Grounds in Biddinghuizen. Met nog slechts 25% van alle tickets beschikbaar, wordt verwacht dat het hard zal gaan tijdens de komende verkoopmomenten.
De ticketverkoop wordt verdeeld over drie momenten. De DEDIQATED Sale start op dinsdag 27 oktober, waarbij members priority access krijgen. Op donderdag 29 oktober volgt de Travel Sale, waarna op zaterdag 31 oktober de reguliere sale van start gaat. De beschikbaarheid is beperkt en een DEDIQATED Membership biedt geen garantie op een ticket.
Daarnaast is inmiddels ook de Defqon.1 2027 Wishlist beschikbaar, waarmee bezoekers zich alvast kunnen voorbereiden op de komende ticketverkoop. Ga voor de Wishlist, tickets en meer informatie naar de officiële Defqon.1 website.


