Pluggerz Uni-Fit Enjoy Music True Tone: geniet zorgeloos van muziek op festivals en concerten met Pluggerz oordoppen. Het premium filter biedt een vrijwel vlakke demping zonder vervorming, zodat je optimaal van de muziek geniet én makkelijk met vrienden blijft praten.

Musical Madness begon zonder masterplan, maar groeide in twintig jaar tijd uit tot een van de bekendste hardstyle-organisaties van Duitsland. In een uitgebreid jubileuminterview blikt oprichter Benny terug op het ontstaan van de organisatie, de groei van hardstyle in Duitsland en de sterke connectie met de community die volgens hem nog altijd centraal staat.

LEES OOK: Into The Madness onthult line-up voor 5-jarig jubileum

Inmiddels beschikt Musical Madness over een uitgebreid portfolio met eigen concepten als Apex en Into The Madness, aangevuld met hostings en clubshows door heel Duitsland. Ook de komende weken staan er weer meerdere grote evenementen op de planning, waaronder Sub Zero Project – Our World in Halle Münsterland en verschillende avonden in het teken van artiesten als Rebelion, The Straikerz, Rooler, Dual Damage en D-Block & S-te-Fan.

“Hardstyle bestond eigenlijk nog niet echt in Zuid-Duitsland”

“Toen we begonnen hadden we eigenlijk helemaal geen visie”, vertelt Benny. “We wilden simpelweg events organiseren.” De eerste feesten van Musical Madness waren relatief klein en trokken volgens hem twee- tot driehonderd bezoekers. Muzikaal lag de focus in die periode bovendien nog dichter bij hard trance dan hardstyle. “Hardstyle bestond eigenlijk nog niet echt in Zuid-Duitsland.”

Volgens hem kwam de inspiratie vooral uit het noorden van Duitsland. Daar werden in clubs als BamBooo, Tunnel Club Hamburg en Ziegelei al grotere hardstyle-events georganiseerd. “Omdat ik toen veel als dj onderweg was, zag ik die feesten daar”, vertelt hij. “En op de een of andere manier had ik het gevoel: dit hebben we ook nodig in Zuid-Duitsland.”

Een belangrijk moment voor hem was de eerste keer dat hij DJ Isaac hoorde draaien. “Dat was absoluut nieuw.” Niet veel later wist Musical Madness hem ook zelf te boeken. “DJ Isaac was eigenlijk de eerste grote booking die we toen deden.” De organisatie bouwde vanaf dat moment steeds verder door aan grotere evenementen en bekendere line-ups.

Eerste headliners

Een van de eerste grote mijlpalen voor Musical Madness was Evolution in de voormalige Club Zapata in Stuttgart. “Een geweldige locatie, iets wat toen ondenkbaar voelde voor ons”, vertelt Benny terugkijkend op die periode. “In 2006 ineens een event organiseren in een grote stad, in een club met plek voor 1200 bezoekers, dat was voor ons gigantisch.”

Niet veel later volgde opnieuw een belangrijk moment voor de organisatie: de eerste hardstyle-events in Bootshaus in Keulen. Musical Madness organiseerde daar een evenement met Headhunterz. “Dat was meteen uitverkocht.” De jaren daarna werkte Musical Madness bovendien vier jaar samen met Brennan Heart aan I AM HARDSTYLE Germany.

“Tijdens corona ontstond Into The Madness”

Ook Musical Madness kreeg tijdens de coronaperiode te maken met flinke tegenslagen. Toch ontstonden in die periode tegelijkertijd nieuwe ideeën voor de toekomst. “Corona gaf ons natuurlijk een grote setback”, vertelt Benny. “Maar na corona hebben we Apex gecreëerd.”

Daarnaast ontstond in diezelfde periode ook het idee voor Into The Madness. “Tijdens corona deelden we onze ideeën voor een festival en in die tijd ontstond Into The Madness.” Het festival groeide in korte tijd uit tot het grootste harder styles-event van Duitsland. De komende editie staat bovendien in het teken van het vijfjarig jubileum van het festival.

Met Apex, Into The Madness en verschillende hostings en clubshows groeide Musical Madness uit tot veel meer dan alleen een organisator van losse evenementen.

“De energie hier voelt anders”

Volgens Benny zit de kracht van Musical Madness vooral in de sfeer tijdens de evenementen. “Wanneer ik naar onze eigen events ga en zie wat voor ongelooflijke energie daar hangt… dat voelt anders”, vertelt hij. “Ik bezoek ook veel andere events. Ik kan niet eens precies uitleggen waarom het anders is, maar die energie is anders.”

Volgens hem zit dat vooral in de combinatie van productie, line-up en publiek. “Ik denk dat die uniekheid ontstaat door de combinatie van productie, line-up en de energie van de bezoekers.”

“De hardstyle-community is uniek”

Volgens Benny zit de kracht van de hardstyle-scene vooral in de community. “Ik denk dat de hardstyle-community heel uniek is”, vertelt hij. “Je kunt eigenlijk alleen naar een feest gaan en je ontmoet altijd wel iemand. Je zult nooit de hele avond alleen zijn.” Die open sfeer ziet hij volgens eigen zeggen op vrijwel ieder event terug. “Mensen kennen elkaar op feesten, begroeten elkaar en hebben samen gewoon een mooie avond.”

Ook de toewijding van bezoekers blijft hem verbazen. “Mensen komen overal vandaan naar onze events.” Daarbij noemt hij ook fans die logo’s van Apex of Into The Madness als tattoo dragen. “Dat blijft ongelooflijk om te zien.”

Daarnaast merkt hij hoe ver fans reizen voor hardstyle. “Het meest verrassende dat ik heb geleerd van de community, is dat geen enkele afstand te ver is. Mensen reizen de hele wereld over voor events.”

Beeldmateriaal via: Musical Madness