Knallende kicks, tienduizenden mensen en twee gigantische indoor zalen. Afgelopen weekend kwamen al deze ingrediënten samen voor twee nachten maximaal gassen op Reverze. Terwijl het buiten al lang donker werd en menig mens ging slapen, stroomden de AFAS Dome en Lotto Arena vol met fans van de hardere stijlen, voor het grootste indoor event van het jaar.
LEES OOK: Hard Driver & Sound Rush bundelen krachten voor het Reverze Anthem
Ruim 4 uur voordat de zalen op vrijdagavond hun deuren openden, stonden er al rijen met fans, te popelen om naar binnen te mogen. De lucht was dik met spanning voor Reverze 2026. En wat een eerste nacht dat het was.
Indoor, met een uitbundige sfeer
Dark-E kreeg de eer om het welkomstcomité op de mainstage te verzorgen, met een portie jumpstyle platen kwamen de voeten vanaf het begin al goed in beweging. Ruthless en The Darkraver wisten die trend met een set vol met the most famous classics goed voort te zetten. Het was plaat na plaat stampen, springen en genieten. B-Front opende zijn set met ‘Crossin’ Over’ en daar was de toon mee gezet. Heel de set zat vol met de rauwe energie en prachtige melodieën waar we hem voor kennen. Na Gunz for Hire kwamen Korsakoff en Nosferatu op het podium. Ze sloten de mainstage niet alleen hard, maar in stijl af.
In de Lotto Arena wist Serzo de boxen lekker op te warmen voor de rest van de avond. Mish klapte een heerlijke cocktail van techno, zaag en rauwe kicks door de boxen, die het publiek vol energie aan het dansen hield. En hoewel er niet geslapen werd deze nacht, was de première van The Saints ‘Holy Dreams’ beter dan iemand ooit had kunnen dromen. In de halfuur durende set stond je om de haverklap te klaplongen en nog geen minuut later los te gaan op melodische drops. Alsof dat nog niet genoeg was, kwam de terugkeer van ‘NOISEMAKERS’ van Sickmode en Krowdexx ongelooflijk hard door de boxen. De zieke zaagkicks en vrolijke chaos op het podium die oversloeg op het publiek maakten dit een van de grappigste sets van het weekend.
Op een reis ‘Beyond Boundaries’
Na een ochtendje geslapen te hebben stonden er alweer duizenden bezoekers te popelen om aan de tweede nacht van het evenement te beginnen. Ecstatic schudde het publiek in de AFAS Dome even goed wakker om vol energie door te gaan. Da Tweekaz leverden plaat na plaat die overal in de zaal uit volle borst meegezongen werden.
De gigantische led-schermen achter het podium en over het hele plafond namen de bezoekers mee op een reis ‘Beyond Boundaries’. Toen de melodie van het anthem voor het eerst inzette, klonk het publiek als één geheel (al dan niet altijd in toon) mee. Onder begeleiding van vuurwerk en prachtige lichten was het maximaal genieten van de anthemshow. Hierna draaiden de anthem makers Hard Driver en Sound Rush samen nog driekwartier door op de mainstage.

‘4 Of A Kind’
Tijdens de première van ‘4 Of A Kind’, stond iedereen strak van de spanning voor wat D-Block & S-te-Fan en Sub Zero Project hier gingen doen. Dat de verwachtingen voldaan zijn is een understatement. Driekwartier lang werd ik omver geblazen door alleen maar nieuwe platen. Alleen tijdens ‘Darkest Hour’ wist het publiek de melodie te herkennen, en dat was te merken. Ruim 20.000 kelen zongen uit volle borst mee van begin tot eind. Deze set gevuld met échte hardstyle, die het voor elkaar krijgt om te vernieuwen, zonder het extreme op te zoeken, liet iedereen snakken naar meer.
De rest van de avond was de sfeer bij de mainstage niet meer te breken. Zelfs toen Noxiouz en Satirized vol gas het podium op kwamen ging het publiek nog net zo hard door. Op de Turbo Saté werden de pijnlijke beenspieren nog één keertje aan het werk gezet om zo hoog mogelijk de lucht in te vliegen. Aan het eind van de rit waren mijn armspieren ook weer afgeschreven van al het timmeren. Hoewel moe, liep heel het publiek na afloop toch wel tevreden de zaal uit.
Ook de Lotto Arena werd meegenomen ‘Beyond Boundaries’. Tijdens Outsiders klonken niet alleen de Nederlandse, maar ook de Franstalige stemmen door de arena, voor driekwartier non-stop springen en gezelligheid. Adjuzt’s live set ‘Awake, Asleep’ liet zulke enge screeches klinken dat tijdens ‘bLaCk VoiD’ de haren in m’n nek overeind stonden. Dr. Donk vs GPF wisten de breinen van alle aanwezigen nog even goed te masseren met wat ‘Phat Bass’, voordat iedereen toch echt naar huis moest, na nog een geslaagde editie van Reverze.
